Fransa, dünya tarihindeki yeri, romantik havası, yemekleri, kültürel yapısıyla dünyanın çok ilgisini çeken bir ülkedir. Fransa’nın her şehrinde turistlik açıdan görmeye değer yerler mevcuttur. Özellikle ünlü şatolarıyla bilinen ülkede; Eyfel Kulesi, Disneyland, Şanzelize Caddesi, Nice Limanı görülmesi gereken yerlerdir. Ülkemize yakın mesafede olması, kaliteli ve uygun fiyatlardaki eğitim programları öğrenciler için Fransa’yı cazip hale getirmiştir.Fransa’da Fransızca dil eğitimi günümüzde her öğrencinin ilgilenebileceği bir kariyer planıdır. Dünyada İngilizceden sonra ikinci dil olarak Fransızca kabul görür. Türk- Fransız işbirliği ile kurulan birçok uluslarası firmada Fransızca konuşabilmek önemli bir artıdır.  Kelime hazinesi çok geniş bir dil olduğundan, çok yönlü düşünmenize yardımcı olacaktır. Fransa’ da Fransızca kursunda öğreneceğiniz aksan, tüm dünyada kullanılan aksan olacaktır.

Fransızca dil eğitiminizi Fransa’nın kalbi Paris’te alabileceğiniz gibi Cannes, lyon, Normandy, Montpellier gibi diğer şehirlerini de tercih edebilirsiniz. Paris’te bulunan dil okulları genellikle merkezde yoğunlaşmıştır. Paris, tarihi caddeleri ve bulvarları üzerinde bulunan mağazaları, cafeleri, tiyatroları, tarihi ve turistlik mekânlarıyla öğrencilerin en çok tercih ettiği şehirdir. Fransızca dil kurslarında öğrenciler başlangıç seviyesinden ileri düzeye kadar kendilerine uygun bir dil programı seçebilirler. Genel Fransızca programları standart program, yoğun program, birebir ders programları olarak sınıflandırılır. Öğrenciler bunlardan birini tercih edilebileceği gibi aktiviteli dil programları da seçebilirler. Yurtdışındaki Fransızca eğitim süreniz boyunca şehirlere yapılan gezilere katılarak Fransa’yı daha yakından tanıma imkânı bulabilirsiniz. Kurs başlangıç tarihleri okullara ve şehirlere göre farklılık göstermektedir.

Fransa’da konaklama açısından alternatifler mevcuttur; aile yananında konaklama öğrenme sürecini hızlandırmaktadır. Öğrencilerin tercihlerine göre yurt konaklaması ya da hostellerde de kalınabilir. Eğitim süresi boyunca öğrencilere çalışma izni verilmemektedir. Bu nedenle öğrenciler masraflarını doğru hesaplayarak doğru bütçe planlamalıdırlar.

 

FRANSA'DA ÖNERDİĞİMİZ DİL OKULLARI

 

  1. AZURLINGUA

 

 

 

 

Fransa'da Dil Okulu