Malta`da İngilizce Eğitimi; Dünya ülkelerinin halklarıyla tanışmak ve kültür faaliyetlerinde bulunmak dil eğitiminde önemli bir yer tutar. Unutmayalım ki bir dili öğrenmenin en kolay yolu o dilin en çok konuşulduğu yerde belli bir süre eğitim almaktır. Hiç kuşkusuz İngilizce, günümüzde ticaret, bilim, diplomasi konularında hakim dil. İngilizce öğrenmek için nedeniniz ne olursa olsun, ister iş hayatında başarılı olmak için ister yurt dışında üniversite öğrenimi görmek için olsun genel İngilizceden akademik amaçlı İngilizceye, Sınavlara hazırlık İngilizcesine kadar Malta da İngilizce öğrenmek için amacınıza uygun her türlü kursu bulmanız mümkündür. Malta İngilizce öğrenimi için en uygun ülkelerden biridir.

Evet, dil eğitimi için İngiltere”ye vize almak ve orada geçireceğiniz zaman içinde harcayacağınız miktar çok büyük olması sebebiyle, dil eğitiminde ikinci bir alternatif olan Malta adasına gelmek daha basit ve diğer ülkelere nazaran çok daha uygun fiyatlara eğitim imkânı sunmaktadır. İngiltere”nin ikliminin devamlı yağışlı olması, hayat şartlarının eğitim için gelen öğrenciler tarafından çok pahalı bulunması, ülkeye gelecek olan öğrencilerin çok zor şartlarda vize almasını ortadan kaldırmak için, birçok İngiliz kurulusu Malta adasının değişik bölgelerinde dil okulları açmışlardır. Malta”da acılan ve uzun yıllar dil eğitimi veren bu okullara, dünyanın değişik ülkelerinden gelen insanları bulmanız ve onlarla kaynaşmanız, mükemmel denebilecek iklimini bir araya getirildiğinde hem eğitim, hem tatil olanağını dil eğitimi alacak olan kişilere, sunmakta büyük basarî, göstermişlerdir. Unutmamanız gereken ikinci ve önemli bir unsurda, Malta halkının aile ve normal yaşamlarında devamlı İngilizce konuşması, bu sayede kurslarda edindiğiniz İngilizce eğitiminizi kurs dışındaki ortamlarda devam ettirmenizdir. Malta dil okulları, Malta Eğitim Bakanlığı tarafından ve Turizm Bakanlığı tarafından onaylı olup, dünya dil eğitim kurumlarıyla ayni seviyede hatta kardeş gurup anlayışı içinde çalışmaktadır. Okulların sundukları eğitim metodu, öğrencinin sıkılmadan, neşeli bir ortamda, yoğun ve hızlandırılmış eğitimlerle bütünleşerek, çeşitli etkinlikler içinde eğitim metodunu sürdürmektedir.

Malta tarihine bakıldığında çok çeşitli medeniyetlere ev sahipliği yapmış olmasında dolayı gezilmeye değer birçok bölgesi bulunmaktadır. Malta devletinin, bir ada ülkesi olması sebebiyle harika denizi ve kumsalları adaya daha ilginç bir atmosfer katmakta, eğitim ve tatilli bir arada yasamayı isteyen kişilere vazgeçilmez bir ortam hazırlamaktadır. Ülkede öğrenciler bir yandan İngilizce eğitimi görürken diğer yandan da tarihi, turistik zenginliklerden faydalanarak, farklı ülkelerden gelen diğer öğrenciler ile iletişim kurarak pratik yapabilmekte, özellikle yaz aylarında bu eğitim dönemi tatil havasında yaşanmaktadır. Ilıman bir iklime ve denizlerle çevrili bir ada olması sebebiyle çeşitli su sporları ve dışarı etkinlikleri için ideal koşullar oluşmaktadır. Malta Türkiye`den gelecek öğrencilere vize sorunu çıkartmayan ülkelerden biridir ve yılların verdiği tecrübeyle, İngilizce eğitimde deneyimli kadrosuyla, uygun fiyatları ve konaklama imkânıyla sizleri bekliyor. 

Hiç kuşkusuz İngilizce, günümüzde ticaret, bilim, diplomasi konularında hakim dil . İngilizce öğrenmek için nedeniniz ne olursa olsun, ister iş hayatında başarılı olmak için ister yurt dışında üniversite öğrenimi görmek için olsun genel İngilizceden akademik amaçlı İngilizceye, Sınavlara hazırlık İngilizcesine kadar Malta da İngilizce öğrenmek için amacınıza uygun her türlü kursu bulmanız mümkündür.

MALTA'DA ÖNERDİĞİMİZ DİL OKULLARI

 

  1. ESE
  2. LANGUAGE STUDIES INTERNATIONAL (LSI)

Malta'da Dil Okulu