PSİKOLOJİ

Psikoloji, birey, grup ya da bütün bir toplumun problemlerini anlamayı ve çözmeyi amaç edinmiş bir bilim dalıdır. İnsanın zihinsel dünyası ve davranışlarıyla ilgili zorlukların benimsenmesini gerektiren herhangi bir mesleğe sahip olan kişilerin, psikoloji alanında bilgi ve becerilere ihtiyacı vardır.

Lisans Programı-Altı Dönem

Psikoloji Lisans Programı, alanın önemli dalları ile ilgili dersleri içermektedir.

Öğrenciler insani bilimler, sosyal bilimler ve doğa bilimlerinin temellerini burada öğrenirler.

Davranış Psikolojisi

Bu uzmanlık alanı, çocuk ve yetişkinlerin kendilerini keşfetme ve yönetme becerilerini geliştirmek amacıyla pratik stratejiler geliştirme, uygulama ve değerlendirme yöntemlerini öğrencilere kişisel deneyimleri doğrultusunda öğretecek uygulamaları kapsamaktadır.

Çatışma Çözümleri ve Yönetimi

Bu uzmanlık alanı Psikoloji bilimini müzakere ve arabuluculuk, koçluk ile bilim ve çatışma çözümleme alanında yönetici olmak için bir araç olarak tanıtmaktır.

Zihinsel İletişim Teknolojisi

Bu bölüm öğrencilere eye-track teknolojisi araştırma metodları ile ilgili teorik bilgileri öğretmenin yanı sıra özel ekipman, bilgisayar yazılımları ve data analizlerini kullanarak pratik bilgileri öğrencinin kendi deneyimleri ile öğrenmesini sağlar.

Çok Kültürlülük ve Psikoloji

Kültürleşme ve göç ekonomisi, iki dillilik ve çok kültürlü okul eğitimi, kültürler arası yönetim, öğrencilerin bu uzmanlık alanında alacağı eğitimlerdir.

Yıllık Okul Ücreti - €3500


Lisansüstü Programı - Dört Dönem

Bu program eğitimin farklı yollarından çıkagelen insan davranışı ve zihin üzerine çalışmak isteyen uluslar arası öğrencileri hedeflemektedir. Lisans diplomaları Psikoloji dalından olmayan öğrencilerin psikoloji alanı (ücretsiz) telafi dersleri almaları gerekmektedir.

Davranış Değişim Psikolojisi- Uygulamalı Davranış Analizi

Bu uzmanlık alanı, çocuk ve yetişkinlerin kendilerini keşfetme ve yönetme becerilerini geliştirmek amacıyla pratik stratejiler geliştirme, uygulama ve değerlendirme yöntemlerini öğrencilere kişisel deneyimleri doğrultusunda öğretecek uygulamaları kapsamaktadır.

Liderlik Psikolojisi- Çatışmalar, Krizler ve İşbirliği

Bu program çatışma yönetimi, uzlaşma ve arabuluculuk ve koçluk teknikleri ile ilgili dersler içermektedir.

Yıllık Okul Ücreti - €4300

Lisansüstü Programı On Dönem

Öğrencilerimiz Psikoloji alanındaki eğitimlerini beş yıl sürecek olan programla tamamlayıp direkt olarak lisansüstü diploması almaya hak kazanabilirler. Lisans derslerini bitiren öğrenciler uzmanlık alanlarını seçebilirler.

Yıllık Okul Ücreti - €3300


İngilizce Psikoloji Farkı!

Polonya'da eğitim dilinin İngilizce olması öğrencilerimize bilim dünyasını daha yakından takip etme fırsatı tanımaktadır. Edindikleri dil becerisi sayesinde dünyanın her yerinde her an yayımlanan bilimsel makaleleri akıcı bir şekilde okuyabilmektedirler. Polonya Üniversiteleri verdiği aktif uygulamalı eğitim sayesinde, öğrencilerinin hızla gelişerek psikoloji alanında en ön saflarda yer almalarını ve böylece iş dünyasında yer edinmelerini kolaylaştırmaktadır.

Uluslar arası Partnerler

Polonya öğrencilerine sayısız uluslar arası değişim programı sunuyor! Erasmus Plus, Atlantis ve Santander Universidades bunlardan sadece bir kaçı. Bir ya da iki dönemliğine Çin belki Kore’ ye gitmeye ne dersiniz? Ayrıca bütün psikoloji öğrencileri değişim programıyla New York Albany’ deki the College of Saint Rose’a gitmeleri desteklenmektedir.

Kariyer Hedefleri

İşletme, kar amacı gütmeyen kuruluşlar, sağlık hizmetleri, insan kaynakları, eğitim, belediye kuruluşları, ıslah tesisleri, kronik hastalık kuruluşları, psikolojik rahatsızlık hizmetleri.


Polonya'da Eğitim : http://www.studypoland.education/


 

 


 

Polonya'da Eğitim ǀ Polonyada Üniversite